22 червня 2021 року делегація Погребищенської міської ради у складі міського голови Сергія Волинського, його заступника Ігоря Гордійчука, начальника відділу культури Сергія Єфімовського, головного спеціаліста відділу організаційної та інформаційної роботи Валерія Старинчука, старости Гопчицького старостинського округу Романа Прилуцького та депутатів ради – Володимира Никитюка і Миколи Тарасюка відвідали Братські могили у восьми населених пунктах Шепетівського району.

  Вони разом із представниками територіальних громад поклали квіти до Братських могил у селах Бражинці, Судилків, Гриців, Юровщина, Велику Медведівку, Великі Калениці, Хролин, Шепетівку, де під час Переяслав-Хмельницької операції у березні 1944 року тільки на території теперішнього Шепетівського району загинуло більше 100 уродженців нашого краю, імена 88-ми викарбувані на плитах пам’яті.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський висловив вдячність представникам органів місцевого самоврядування, на території яких покоїться прах наших земляків, за бережливе ставлення та пам'ять про своїх визволителів і вручив Подяки Погребищенської міської територіальної громади.

  Ініціатором таких відвідин став депутат ради Володимир Никитюк, який розшукав у 2010 році у с. Хролин могилу діда, який загинув біля с.Сошки і з’ясував, що на Хмельниччині поховано багато земляків.

  Як відомо, з 30 грудня 1943 року по березень 1944 року наша територія була звільнена. У братських могилах м.Погребище та селах Мончин, Булаї, Гопчиця, Плисків, Борщагівка, Ліщинці, Сніжна, Новофастів навічно залишились 1412 визволителі нашого краю, імена 329 з них і досі невідомі. Понад 6 тисяч воїнів-погребищан залишились на полях битв Другої світової війни. Семеро уродженців району удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу. Це А.Бурлачук, В.Кравченко, А.Москальчук, А.Пономарчук, М.Сьомак, І. Слободянюк, В.Терлецький.

   Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради