14 серпня 2021 року в м. Погребище відбувся обласний фольклорно-етнографічний фестиваль «Світанки над Россю», який був присвячений пам’яті відомої фольклористки, краєзнавця, педагога, берегині національної культури, нашої землячки Насті Присяжнюк і проводився до 30-річчя Незалежності України з ініціативи Голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова.

  Запашними короваями, дідухами зі стиглого колосся, вишитими рушниками, узваром, медом та корзинами стиглих фруктів зустрічали організатори та керівники 26 старостинських округів гостей фестивалю, який цьогоріч проходить в рамках плеяди культурно-мистецьких заходів «Ти у мене єдина».

  Голова облдержадміністрації Сергій Борзов та його перший заступник Наталя Заболотна, які разом з керівниками Вінницького району у супроводі Погребищенського міського голови Сергія Волинського завітали на фольклорно-етнографічне дійство, яке відбувалось на міському стадіоні «Колос». Керівники старостинських округів, разом з активістами своїх населених пунктів – вчителями, працівниками культури, народними майстрами презентували почесним гостям свої здобутки, раділи знайомству, пригощали смаколиками.

  Сергій Борзов із колегами нікого не обділили увагою, охоче спілкувалися, цікавилися проблемами громад, вітали зі святом Маковія, фотографувалися з господарями свята, захоплювалися майстерними виробами місцевих різьбярів з дерева, художниць та оригінальними вишивками.

  Відкриваючи концертну програму Сергій Борзов наголосив: «Я радий бути тут сьогодні з вами і відкривати фольклорний фестиваль із вшанування пам’яті фольклористки Насті Присяжнюк. Її постать неперевершена і непересічна в українській культурі, вона належить не лише Україні, але й всьому світу. Записи фольклору, зроблені Настею Присяжнюк, є нашою культурною спадщиною, яку треба передати дітям». Голова облдержадміністрації Сергій Борзов побажав жителям Погребищенської громади та усім гостям фестивалю достатку, здоров’я і мирного неба.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський вітаючи всіх зі святом зазначив, що цьогоріч виповнюється 35 років від проведення першого фестивалю «Світанки над Россю». Він також подякував жительці м.Погребище Людмилі Ткачук, яка напередодні передала до музею особову справу Насті Присяжнюк, заведену у Погребищенському відділі освіти 20 травня 1947 року. Надзвичайно цінний експонат напередодні був випадково нею знайдений у особистому архіві батька – Володимира Ткачука.

  Гості фестивалю мали змогу на великому екрані побачити експонати краєзнавчого музею ім. Анастасії Присяжнюк, у колекції якого зберігається близько 17 тис. народних пісень, прислів'їв та приказок, плачів та голосінь, казок, переповідок та бувальщин, які за своє життя зібрала фольклористка.

  З фестивальної сцени звучали виступи фольклорних гуртів та народних аматорських колективів Погребищенської територіальної громади, гурту Декорум з Калинівки.

  На різноманітних локаціях проходили майстер-класи народних майстрів, дегустації обрядових страв, виставки вишитих виробів та показ старовинних строїв. Не забули організатори фестивалю і про найменших глядачів: для них працювало містечко розваг: батути, атракціони, ігрова програма та багато інших цікавинок.

  Родзинка фестивалю «Світанки над Россю» - виступи почесних гостей: заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка» та гурту «Шпилясті кобзарі» з міста Києва.

  Під завісу свята присутні мали змогу насолоджуватись Лазерним шоу.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради