19 серпня 2021 року в місті Погребище Вінницької області відбувся IV Всеукраїнський форум «Україна сакральна» за зміцнення національної єдності. Форум вперше проводився на трьох локаціях: біля Козацького хреста «Борцям за волю України», на міському стадіоні «Колос», на витоках ріки Рось, у гідрологічному заказнику місцевого значення «Зелені криниці» поблизу села Ординці Погребищенського району.

  Гімн України перед початком роботи Форуму виконав Олександр Онофрійчук, «Золотий голос Поділля», фіналіст «Голосу країни» 2-го сезону.

  Погребищенський міський голова Cергій Волинський, відкриваючи захід, зазначив, що сьогодні ми зібрались на історичному для погребищан місці біля Козацького хреста «Борцям за волю України», щоб спільною молитвою вшанувати борців за волю і незалежність України, просити захистити наших відважних бійців на передовій, пришвидшити перемогу над агресором, щоб справедливий мир запанував на Українській Землі. «І тільки коли ми будемо єдиними у прагненні зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства, ми здолаємо і агресію Росії, і проведемо реформування нашої держави. На сьогодні мусимо усвідомити, що крім нас ніхто не наведе лад у нашому домі. Вітаю всіх із Яблуневим спасом! Бажаю, щоб форум і надалі вносив свою частку в налагодження суспільного діалогу, відродження сакральних місць України і популяризації історичного минулого, відновлення і збереження національної пам'яті, підвищення культурно-освітнього та духовного рівня громадян, розвитку почуття гордості за свій народ, за Україну»,- наголосив він.

  Заступник голови Вінницької обласної ради Анатолій Ткач також привітав учасників заходу від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради. Він, зокрема, сказав: « Такі заходи об’єднують всіх, хто виступає за єдину, соборну, незалежну, сильну і мирну Україну. Єдність українців підтримує наших хлопців-захисників на Сході України. А цей захід гуртує нас навколо пам’яті славетних часів минулого, коли наші козацькі лідери боронили кожний клапоть нашої землі, коли ціною власного життя відстоювали волю Українських земель», побажав миру, єдності, злагоди у розбудові незалежної, соборної України і вручив Подяку від імені голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколова засновнику Форуму Василю Моргуну.

  Учасники заходу поклали квіти до Козацького хреста «Борцям за волю України», хвилиною мовчання та спільною молитвою вшанували борців за волю і незалежність України всіх часів, за мир і злагоду на Українській землі.

  На міському стадіоні «Колос» проведений турнір з міні-футболу в їхню ж пам’ять, за участі представників місцевого самоврядування Погребищанщини і міст та громад-побратимів.

  На витоках ріки Рось, у гідрологічному заказнику місцевого значення «Зелені криниці» поблизу села Ординці Погребищенської громади, Форум завершився «Майданчиком «Українського діалогу».

  Детальніше про Форум: https://www.facebook.com/groups/428262491031176

  Відділ організаційної роботи та інформаційної діяльності міської ради