23 серпня 2021 року з нагоди Дня Державного Прапора України ГО «Погребищенська спілка учасників АТО та інших бойових дій» за підтримки та участі Погребищенського міського голови Сергія Волинського провела автопробіг з прапорами по м. Погребище.

  В автопробігові взяли участь ветерани та учасники АТО/ООС з дітьми, депутати та працівники міської ради, волонтери, громадські активісти, мешканці та гості нашого міста, батько загиблого воїна-героя АТО Євгена Левчука священники Православної церкви України.

  Стартувала колона під супроводом поліції та невідкладної медичної допомоги від в’їзду в м.Погребище (біля дубків), далі пересувалась вулицями С.Короля, Б.Хмельницького, Коцюбинського Щербакова, Привокзальна, Київська.

  Учасники заходу в центрі м.Погребище поклали квіти до пам’ятного знаку «Захисникам України», пам’ятного знаку «Героям Небесної Сотні» та братської могили воїнів Другої світової війни.

  Після під’їзду до Сакральної скелі та паркування автомобілів учасники пішою колоною із знаменитими та традиційними гаслами вирушили до Козацького Хреста «Борцям за волю України», поклали квіти та провели церемонію урочистого підняття Державного Прапора України.

  З вітальним словом до учасників звернувся Погребищенський міський голова Сергій Волинський, який висловив сум з приводу того, що всьоме відзначення Дня Державного Прапора та Дня незалежності України співпало з періодом, коли на сході нашої держави триває неоголошена з Росією. «Кращі сини своєї Батьківщини віддають життя за мир та спокій на рідній землі. На сьогодні близько 400 мешканців нашого краю пройшли через горнило війни на Сході України. На жаль, п’ятеро мешканців нашого краю та двоє, родини яких проживають у нас, віддали найдорожче - своє життя за для встановлення миру на нашій землі. Пам'ять про їх жертовність та подвиг назавжди залишаться в наших серцях!»,- наголосив міський голова.

  За пропозицією Сергія Волинського присутні хвилиною мовчання вшанувати всіх, хто під жовто-блакитними знаменами загинули, виборюючи в минулому та відстоюючи сьогодні суверенітет і територіальну цілісність України.

  Голова ГО «Погребищенська спілка учасників АТО та інших бойових дій» Павло Сердюк привітам із державними святами – Днем Державного Прапора України та 30-ти річчям незалежності України і зазначив: «Державний Прапор України - це символ, який вистражданий століттями нашими предками, які не погоджувались бути рабами наших так званих братніх народів. І сьогодні наші побратими на Сході України боронять її незалежність. Це – кращі із кращих українців!» Він закликав усіх взяти участь 24 серпня 2021 року в міських заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України та після їх завершення в кінотеатрі ім.М.Терлецького долучитись до традиційної патріотичної ходи до Козацького хреста «Борцям за волю України», приуроченої Дню незалежності України та полеглим за свободу і майбутнє України.

  Священники Православної церкви України провели молебень перед піднятим Державним Прапором України за захист від ворожих куль, осколків мін захисників України, які відстоюють сьогодні державність і територіальну цілісність України та панахиду біля Козацького Хреста за упокій душ полеглих борців за волю України, захисників, воїнів-патріотів України.

  Валерій Старинчук, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи міської ради